P.U.H. "Wiwra" W. Pilawa

ul. Niedziałkowskiego 8c, 80-299 Gdańsk tel. +48 (58) 554 51 46 tel. +48 (58) 552 53 97
Strona Internetowa: http://www.wiwra.pl  Wyświetlono: 12927
 • Platformy do transportu osob na noszach

  .
  Platformy do transportu osob na noszach

  Jest to grupa dźwigów z napędem hydraulicznym, zaprojektowana dla takich obiektów jak: budynki mieszkalne, szkoły, przychodnie, banki, biura etc. Dźwigi te znajdują szczególne zastosowanie przy modernizacji istniejących budynków, gdzie nie ma możliwości wykonania poważniejszych prac budowlanych, a zachodzi konieczność udostępnienia wyższych kondygnacji obiektu. Konstrukcja urządzenia pozwala na łatwe kierowanie zarówno po schodach jak i płaszczyznach poziomych. * Dźwigi mogą być wykonane w już istniejących szybach lub w konstrukcji samonośnej, co minimalizuje zakres niezbędnych prac budowlanych. * Zajmowana powierzchnia ogranicza się jedynie do zewnętrznych wymiarów szybu. * Nie ma potrzeby budowania głębokiego podszybia ani nadszybia, a także oddzielnego pomieszczenia na maszynownię. * Dźwigi te cechuje wysoka niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania. * Mogą być dostarczone w szybie samonośnym w konstrukcji stalowej, przeszklonej, o wysokiej estetyce wykonania, co pozwala na lokalizację w dowolnym miejscu budynku (również na zewnątrz). * Zasilanie 230V, oraz znikome potrzeby energetyczne urządzenia (2,2kW) powodują, iż jest ono tanie w eksploatacji. * W przypadku zaniku napięcia, dzięki napędowi hydraulicznemu urządzenie posiada możliwość natychmiastowego uwalniania zablokowanych w kabinie osób, bez konieczności wzywania konserwatora. Uwolnienie może być przeprowadzone przez osobę korzystającą z urządzenia. * Wszystkie oferowane przez nas dźwigi przystosowane są do transportu osób na wózkach inwalidzkich, jednak dostępne są również specjalne wymiary platform dostosowane do potrzeb klienta.

 • Platformy dla niepełnosprawnych - platformy przemysłowe

  .
  Platformy dla niepełnosprawnych - platformy przemysłowe

  Platformy schodowe zostały zaprojektowane z myślą udostępnienia obiektów osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich, w sytuacji gdy z różnych względów nie można zainstalować dźwigu pionowego. Zaletą platform jest możliwość samobsługi przez osobę niepełnosprawną, a przy tym w pełni bezpieczny i komfortowy przejazd. Jednocześnie konstrukcja platformy powoduje, iż w momencie jej nieużytkowania nie ogranicza ona dostępu do schodów innym użytkownikom obiektu. * Tory jezdne montowane są do stopni schodów lub do ściany i nie wymagają żadnych prac budowlanych. * Można je montować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, także na schodach zabiegowych. * W przypadku zaniku napięcia istnieje możliwość bezpiecznego sprowadzenia awaryjnego. * Platformy cechuje wysoka jakość wykonania i niezawodność działania. * Zasilanie 230V, oraz znikome potrzeby energetyczne urządzenia (1 kW) powodują, iż są one tanie w eksploatacji * Platformy są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu - podest i wszystkie ściany zewnętrzne posiadają zabezpieczenia przed uszkodzeniem ciała zarówno osób poruszających się na platformie jak i osób postronnych. * Platforma wyposażona jest w dyspozycyjną kasetę wezwań. * Tor, po którym porusza się platforma zabezpieczany jest elektrolitycznie przed korozją. * Wszystkie oferowane przez nas platformy przystosowane są do transportu osób na wózkach inwalidzkich.

 • Urzadzenia - windy szpitalne

  .
  Urzadzenia - windy szpitalne

  Proponowane przez nas urządzenia są produkowane w oparciu o europejskie normy. Charakteryzują się ekonomiczną i bezawaryjną pracą. Posiadają certyfikaty i dopuszczenia polskiego Urzędu Dozoru Technicznego. Dźwigi szpitalne wyposażone są w automatyczne drzwi kabinowe i przystankowe ze zmienną prędkością zamykania i otwierania. Mikroprocesorowe sterowanie i regulacja prędkości jazdy dźwigu zapewnia łagodny przebieg jazdy i dokładnie zatrzymanie kabiny dźwigu. Wystrój kabiny dźwigu uzgadniany jest zawsze indywidualnie z Inwestorem. W dźwigach szpitalnych kaseta dyspozycji w kabinie wyposażona jest w stacyjkę jazd specjalnych. Przekręcenie kluczyka umożliwia dwie opcje: zatrzymanie kabiny z otwartymi drzwiami na przystanku lub zablokowanie sterowania dźwigu przez inne osoby (jedynym dysponentem jest osoba znajdująca się w kabinie). Dźwigi szpitalne dostępne są zarówno z napędem hydraulicznym jak i elektrycznym.

 • Urządzenia - windy panoramiczne

  .
  Urządzenia - windy panoramiczne

  Proponowane przez nas urządzenia są produkowane w oparciu o europejskie normy. Charakteryzują się ekonomiczną i bezawaryjną pracą. Posiadają certyfikaty i dopuszczenia polskiego Urzędu Dozoru Technicznego. Dźwigi panoramiczne stanowią specjalność naszej firmy. Charakteryzuje je wysoka estetyka wykonania. Dźwigi wyposażone są w automatyczne drzwi kabinowe i przystankowe ze zmienną prędkością zamykania i otwierania. Mikroprocesorowe sterowanie i regulacja prędkości jazdy dźwigu zapewnia łagodny przebieg jazdy i dokładnie zatrzymanie kabiny dźwigu. Wystrój kabiny dźwigu, elementy przeszklone uzgadniane są indywidualnie z inwestorem. Dźwigi panoramiczne dostępne są zarówno z napędem hydraulicznym jak i elektrycznym.

 • Urządznienia - windy osobowe

  .
  Urządznienia - windy osobowe

  Proponowane przez nas urządzenia są produkowane w oparciu o europejskie normy. Charakteryzują się ekonomiczną i bezawaryjną pracą. Posiadają certyfikaty i dopuszczenia polskiego Urzędu Dozoru Technicznego. Wszystkie wykorzystane w dźwigach podzespoły są produkowane zgodnie z normą ISO 9001, posiadają pełną dokumentację techniczną oraz spełniają wymagania normy EN81-2, oraz Dyrektywy Dźwigowej 95/16 EC. Nadrzędnym celem przyświecającym konstruktorom był łatwy i bezpieczny montaż, niezawodność podczas użytkowania oraz niski koszt eksploatacji. Oferowane przez nas dźwigi osobowe mogą być wyposażone w drzwi przystankowe automatyczne ze zmienną prędkością zamykania i otwierania, lub półautomatyczne. Mikroprocesorowe sterowanie i regulacja prędkości jazdy dźwigu zapewnia łagodny przebieg jazdy i dokładnie zatrzymanie kabiny dźwigu. Wystrój kabiny, elementy wykończeniowe uzgadniane są indywidualnie z Inwestorem. Dźwigi osobowe dostępne są zarówno z napędem elektrycznym jak i hydraulicznym.

 • Urządzenia - windy towarowe

  .
  Urządzenia - windy towarowe

  W naszej ofercie znajdują się zarówno dźwigi towarowo-osobowe oraz towarowe małe. Dźwigi towarowe służą do transportu pionowego dużych ciężarów. Znajduje zastosowanie w takich obiektach jak: magazyny, hale produkcyjne, sklepy, hurtownie, gdzie często zachodzi potrzeba transportu towarów na paletach, wózkach, kontenerach itp. Wszystkie wykorzystane w dźwigach podzespoły są produkowane zgodnie z normą ISO 9001, posiadają pełną dokumentację techniczną oraz spełniają wymagania normy EN81-2, oraz Dyrektywy Dźwigowej 95/16 EC. Nadrzędnym celem przyświecającym konstruktorom był łatwy i bezpieczny montaż, niezawodność podczas użytkowania oraz niski koszt eksploatacji. Dźwigi towarowe małe są niezastąpione przy transporcie pionowym towarów w takich obiektach jak: restauracje, hotele, biura, banki, szkoły, magazyny, sklepy, domy jednorodzinne.

 • Platformy dla niepełnosprawnych - platformy pionowe

  .
  Platformy dla niepełnosprawnych - platformy pionowe

  Jest to grupa dźwigów z napędem hydraulicznym przeznaczona do transportu osób niepełnosprawnych, zaprojektowana dla takich obiektów jak: budynki mieszkalne, szkoły, przychodnie, banki, biura etc. Dźwigi te znajdują szczególne zastosowanie przy modernizacji istniejących budynków, gdzie nie ma możliwości wykonania poważniejszych prac budowlanych, a zachodzi konieczność udostępnienia wyższych kondygnacji obiektu osobom niepełnosprawnym. Charakterystyka dźwigu: * duże wysokości podnoszenia do 11,35 m * brak tzw. podszybia i nadszybia co pozwala w prosty i tani sposób montować urządzenie bez wykonania kosztownych prac budowlanych; * może być dostarczone w szybie samonośnym o konstrukcji stalowej przeszklonej o wysokiej estetyce wykonania * zasilanie 230V/24v, oraz znikome potrzeby energetyczne urządzenia 1,5 kW powodują, iż urządzenie jest tanie w eksploatacji i nie wymaga budowy dodatkowej instalacji elektrycznej; * nie wymaga budowy lub adaptacji pomieszczenia na tzw. maszynownię, gdyż cały zespół sterująco - zasilający mieści się w niewielkiej szafce i może być zainstalowany w dowolnym miejscu w promieniu 6 mb od urządzenia; * szyb samonośnym dźwigu w wersji zewnętrznej zabezpieczony jest elektrolitycznie przed korozją; * system hydrauliczny w wersji zewnętrznej posiada układ podgrzewania co pozwala na normalną pracę również w niskich temperaturach okresu zimowego. Dźwigi mogą być wykonane w już istniejących szybach, co minimalizuje zakres niezbędnych prac budowlanych. W przypadku zaniku napięcia, dzięki napędowi hydraulicznemu urządzenie posiada możliwość natychmiastowego uwalniania zablokowanych w kabinie osób, bez konieczności wzywania konserwatora. Uwolnienie może być przeprowadzone przez osobę korzystającą z urządzenia. Specjalną grupę platform pionowych stanowią platformy o wysokości podnoszenia do 2 metrów. * Możliwość montażu wewnątrz i na zewnątrz budynku * Max. wysokość podnoszenia - 2000 mm * Rodzaj obudowy szybu - konstrukcja stalowo-aluminiowa wypełniona szkłem bezpiecznym; do wysokości 1,1 m niezadaszona, powyżej zadaszona * Wymiary platformy w zależności od wysokości podnoszenia* * Możliwość wymiarów niestandardowych * Głębokość poszybia 90-360 mm* * Udźwig 250-400 kg* * Moc silnika - 0,6 kW * Prędkość jazdy platformy - 0,06 m/s

 • Transportery schodowe

  .
  Transportery schodowe

  Urządzenie to jest pojazdem gąsienicowym umożliwiającym osobom na dowolnych ręcznych wózkach inwalidzkich bezpieczne pokonywanie stopni schodów. Kierowanie transporterem nie wymaga wysiłku fizycznego ze strony osoby towarzyszącej, nawet przy maksymalnym obciążeniu, tj. 130 kg (wraz z wózkiem inwalidzkim). Konstrukcja urządzenia pozwala na łatwe kierowanie zarówno po schodach jak i płaszczyznach poziomych. Urządzenie zasilane jest baterią, ładowaną z prostownika będącego elementem wyposażenia. Naładowana bateria daje możliwość pokonania 150 mb schodów. Konstrukcja transportera umożliwia jego rozłożenie na 2 części i umieszczenie w bagażniku samochodowym. Możemy więc użyć go w każdym miejscu, gdzie pojawi się bariera schodowa.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka - Dotacje na Innowacje.
©2014 Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: nFinity.pl