"C.M.C." Sp. z o.o.

ul. Wiejska 13, 34-120 Andrychów, Inwałd tel. +48 (33) 875 14 45 tel. +48 (33) 875 31 66
Strona Internetowa: http://www.cmc.net.pl  Wyświetlono: 11894
 • Przerób drewna

  Przerób drewna

  CMC posiada dwa tartaki wyposażone w nowoczesne linie do przerobu drewna. Tartak w Maryninie wyposażony jest w dwie linie do przerobu drewna średniowymiarowego. Tartak w Uściu Gorlickim wyposażony jest w linie do przerobu drewna wielkowymiarowego, oraz dwie linie do przerobu drewna średniowymiarowego. Pozwala to na przerób roczny ponad 100 000 m3 drewna.

 • Produkcja wsporników trocinowych

  Produkcja wsporników trocinowych

  W zakładzie produkcyjnym w Maryninie produkowane są wsporniki trocinowe o wymiarach 145x145x78, 145x100x78 na które firma CMC uzyskała licencję pozwalającą stosować w/w wsporniki do produkcji palet EUR EPAL wg. normy UIC 435/2.

 • Produkcja palet

  Produkcja palet

  W firmie CMC produkowane są w szerokim asortymencie palety drewniane. Są one produkowane na liniach automatycznych co pozwala uzyskać odpowiednią jakość spełniającą wymagania naszych klientów. Produkujemy palety dla przemysłu chemicznego, browarnego, palety typu CHEP 1200x800, CHEP 1200x1000, itp. Firma posiada licencję na produkcję palet EPAL.

 • Obróbka termiczna drewna

  Obróbka termiczna drewna

  W CMC zainstalowane są suszarnie do drewna, w których można suszyć zarówno elementy jak i gotowe palety. Jednorazowy wkład do komór suszarniczych to 14 000 sztuk palet. Zarówno suszarnie w zakładziwe w Kętach jak i w Maryninie posiadają certyfikaty wydane przez Instytut Technologii Drewna w Poznaniu pozwalające na nadawanie naszym wyrobom znaków KD, HT, co oznacza że, Warunki techniczno-organizacyjne produkcji opakowań z drewna w CMC są zgodne z wymaganiami fitosanitarnymi określonymi w dokumentach odniesienia. Urządzenia i procesy zapewniają wysuszenie drewnianych elementów do wilgotności poniżej 20% (uzasadniają do oznaczenia wyrobów znakiem KD) w taki sposób, że zapewniają uzyskanie w środku (w rdzeniu) suszonych komorowo elementów temperatury co najmniej 56oC przez co najmniej 30 minut, co jest równoznaczne z fitosanitarnym zabiegiem termicznym (uzasadniają do oznaczenia wyrobów znakiem HT). Numery w krajowym rejestrze firm spełniających warunki produkcji wyrobów z drewna w aspekcie fitosanitarnym: * dla zakładu w Maryninie PL 12-006 * dla zakładu w Kętach PL 12-200

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka - Dotacje na Innowacje.
©2014 Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: nFinity.pl