Huta Szkła Wymiarki S.A. w WYMIARKACH

ul. Księcia Witolda 11, 68-131 Wymiarki tel. +48 (68) 360 44 50 fax. +48 (68) 360 44 68
Strona Internetowa: http://www.hs-wymiarki.com.pl  Wyświetlono: 8014
Ładuję...

Dane kontaktowe

telefon: +48 (68) 360 44 50
fax: +48 (68) 360 44 68
www: http://www.hs-wymiarki.com.pl
e-mail: marketing.hs@hs-wymiarki.com.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek hurtownia

Formy płatności

  • karta
  • gotówka
  • przelew

Opis firmy

Huta Szkła Wymiarki jest przedsiębiorstwem o całkowicie rodzimym kapitale , zaś wielkość produkcji oraz różnorodność asortymentowa lokuje ją w czołówce polskich producentów słoi dla przetwórstwa rolno-spożywczego oraz szklanych pojemników do zniczy.

 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą na naszej stronie:

http://www.hs-wymiarki.com.pl/index.html


   Huta Szkła Wymiarki, jest położona w południowo-zachodniej części Powiatu Żagańskiego przy międzynarodowej trasie A-4 wiodącej z Wrocławia do Berlina. Pomimo tego, że Wymiarki są gminą wiejską, głównym zajęciem ludności jest praca w przemyśle szklarskim.

     Początki wytwarzania szkła w okolicach Wymiarek sięgają czasów średniowiecza. Doskonalenie wytopu szkła od najprostszych form poprzez rzemiosło doprowadziło do powstania w 1657 r. huty szkła w Wymiarkach . Założycielem był książę czeski, właściciel Księstwa Żagańskiego Wacław Euzebiusz von Lobkovitz.

     Powstanie huty dało zalążek przyszłego, silnie rozwiniętego na tych terenach przemysłu szklarskiego, opartego na bogatych złożach piasku kwarcowego. O pozycji i znaczeniu tego przemysłu świadczyć może fakt, iż pod koniec XVII wieku mistrzowie szklarstwa mieli prawnie określony zakaz opuszczania granic Dolnego Śląska. Szkło wytwarzane na Śląsku, w tym i w Wymiarkach było bardzo cenionym w Europie. Produkcja szklarska sięgnęła apogeum, kiedy to w niewielkiej miejscowości jaką były Wymiarki, funkcjonowało 5 hut wytwarzających ze szkła bezbarwnego i kolorowego : słoje, butelki do napojów, butelki dla niemowląt, płaskie szkło kolorowe, klosze oświetleniowe, lampy naftowe, cylindry do lamp naftowych oraz wiele innych wyrobów.
Z połączenia dwóch hut tj. "Hadrian" i "Augusta" powstała jedna, prężnie rozwijająca się huta szkła.

     Tradycje zapoczątkowane w tak odległych czasach kontynuowane są przez Hutę Szkła Wymiarki Spółkę Akcyjną. Do roku 1988 funkcjonowała ona w strukturach Żagańskich Hut Szkła, kiedy to w wyniku przekształceń własnościowych , jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw w kraju wkroczyła na ścieżkę prywatyzacyjną. Doprowadziło to do przekształcenia przedsiębiorstwa w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością , później w spółkę akcyjną

     Huta Szkła Wymiarki jest przedsiębiorstwem o całkowicie rodzimym kapitale , zaś wielkość produkcji oraz różnorodność asortymentowa lokuje ją w czołówce polskich producentów słoi dla przetwórstwa rolno-spożywczego oraz szklanych pojemników do zniczy.

 

Nasz zakład jest spadkobiercą kilkusetletnich tradycji szklarskich w rejonie. Produkujemy słoje szklane do artykułów spożywczych  oraz szklane pojemniki do zniczy. Dużą cześć naszej produkcji stanowią wzory zastrzeżone w obu grupach asortymentowych.

   

Tagi

huta szkła, słoje, znicze, twisty, słoiki, opakowania szklane, lampiony, opakowania, szkło

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka - Dotacje na Innowacje.
©2014 Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: nFinity.pl