Paweł Ziąbka "Spólnota" Odlewnia Żeliwa i Metali Kolorowych. Producent Sprzętu Diagnostyki Samochodowej

ul. Rodziny Poganów 62, 32-080 Zabierzów tfx. +48 (12) 285 20 14 tfx. +48 (12) 285 20 50
Strona Internetowa: http://www.spolnota.com.pl  Wyświetlono: 15891
Ładuję...

Dane kontaktowe

tfx: +48 (12) 285 20 50
tfx: +48 (12) 285 20 14
www: http://www.spolnota.com.pl
e-mail: odlewniazabierzow@o2.pl

Formy płatności

 • karta
 • gotówka
 • przelew

Opis firmy

Spółdzielnia Pracy „Spólnota” została założona w 1932 r. Posiadała terenowe oddziały w Sułkowicach w Białej koło Makowa Podhalańskiego i Świątnikach. W Krakowie prowadzono wytwórnię pomp i sprzętu przeciwpożarowego. Oddział w Sułkowicach posiadał kuźnię i ślusarnię mechaniczną. Produkowano tam: siekiery, młotki, toporki strażackie, widły, kilofy, wagi dziesiętne, obcęgi, śrubokręty. Oddział w Białej zajmował się produkcją wyrobów z drewna przeznaczonych do użytku gospodarstwa domowego natomiast w Świątnikach montowano kłódki. W późniejszym okresie oddziały terenowe usamodzielniły się tworząc odrębne przedsiębiorstwa.

W 1950 roku Spółdzielnia przejęła odlewnię żeliwa „Dural” w Krakowie. Od roku 1954 następuje zmiana charakteru produkcji. Zasadniczym asortymentem produkcji stały się: pralki elektryczne, silniki, wentylatory , wyłączniki i przełączniki elektryczne. Wiedza i nabyte doświadczenie pozwoliło na zmianę dotychczasowego profilu produkcji na sprzęt diagnostyki samochodowej zaspokajając potrzeby rynku w tej dziedzinie głównie na terenie kraju. Nasze urządzenia znalazły również odbiorców w takich krajach jak: Grecja, Egipt, Italia, Ukraina i Litwa.

Obecnie nadal "SPÓLNOTA" prowadzi działalność w zakresie produkcji sprzętu diagnostyki samochodowej w szczególności stołów probierczych do badania pomp wtryskowych, oraz stołów do badania alternatorów i rozruszników. Spółdzielnia prowadzi dodatkowo działalność usługową w dziedzinie odlewnictwa żeliwa i metali nieżelaznych. W tak długim bo 73-cio letnim okresie działalności struktura produkcji jest systematycznie dostosowywana do aktualnych potrzeb rynkowych. Tradycje odlewnicze „Spólnoty” nawiązują do przedwojennego odlewnictwa artystycznego wykonywanego przez firmę „Jary i Spółka”. Wychodząc naprzeciw potrzebie podniesienia estetyki polskich miast i wsi odlewnia produkcje odlewy artystyczne, balustrad balkonowych, tarasowych i mebli ogrodowych kierując ją tematycznie do architektów i władz miejskich zwłaszcza Królewskiego miasta Krakowa. Odlewnia żeliwa „Spólnota” poprzez udział w programie – „Kraków 2000” nawiązując do przedwojennego wystroju grodu podjęła się wykonania wszystkich zabytkowych elementów żeliwnych zdobiących krakowski Rynek słynne krakowskie Planty.

 

OFERTA:

 

DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA
 OFERUJEMY NOWE PROMOCYJNE CENY NASZYCH WYROBÓW.

 

Stanowisko probiercze typ S-2ES Stanowisko probiercze do sprawdzania alternatorów i rozruszników SE-8 Stanowisko probiercze do badania i regulacji pomp wtryskowych zgodnie z normami ISO


ODLEWY ŻELIWNE

 • ławki parkowe
 • gazony
 • latarnie uliczne
 • żeliwne ogrodzenia i balustrady
 • dekoracyjne odlewy żeliwne
 • zdobnictwo nagrobkowe
 • meble żeliwne
   
 • odlewy maszynowe - części maszyn półfabrykaty
 • sprzęt żeliwny kanalizacyjny - włazy kanałowe, wpusty ściekowe, zasuwy
 • odlewy ze stopów aluminium i metali kolorowych (brąz mosiądz)
   
 • elementy żeliwne kominków - ruszty, kraty, drzwiczki
 • sprzęt żeliwny do urządzeń restauracyjnych - płyty i ruszty
 • sprzęt do domowych urządzeń piecowych i kuchennych - płyty kuchenne, ruszty, kratki wentylacyjne

Tagi

Maszyny przemysłowe, Odlewnictwo, odlewnia żeliwa, odlewnia żeliwa małopolskie, żeliwo Małopolska, mosiądz, odlewy dekoracyjne Zabierzów, odlewy maszynowe Małopolska, ogrodzenia Zabierzów, Ławki, odlewy żeliwne Małopolska

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka - Dotacje na Innowacje.
©2014 Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: nFinity.pl