Teatr Muzyczny w Łodzi

ul. Północna 47/51, 91-425 Łódź tel. +48 (42) 678 35 11 tel. +48 (42) 678 26 12
Strona Internetowa: http://www.teatr-muzyczny.lodz.pl  Wyświetlono: 17897
Ładuję...

Dane kontaktowe

telefon: +48 (42) 678 19 68 - Dział promocji i reklamy
fax: +48 (42) 678 34 98 - Dział promocji i reklamy
www: http://www.teatr-muzyczny.lodz.pl
e-mail: info@teatr-muzyczny.lodz.pl, rezerwacja@teatr-muzyczny.lodz.pl, bow@teatr-muzyczny.lodz.pl

Formy płatności

  • karta
  • gotówka
  • przelew

Opis firmy

Teatr Muzyczny w Łodzi to pierwszy powojenny i przez jakiś czas jedyny teatr muzyczny w Polsce, kontynuator tradycji Teatru Komedii Muzycznej „Lutnia” z Wilna. W ciągu sześćdziesięciosześcioletniej działalności dał ponad dwieście premier, wśród których znalazły się pozycje z kanonu klasycznej operetki, ale także słynne musicale, wodewile, komedie i farsy muzyczne oraz baśnie i bajki muzyczne dla dzieci. W repertuarze teatru znajdują się także inscenizowane koncerty, na które składają się najlepsze fragmenty znanych na całym świecie musicali i operetek.

Zespół teatru jest laureatem wielu nagród: Srebrnych Łódek – nagród Towarzystwa Przyjaciół Łodzi (za przedstawienia musicali: My Fair Lady F. Loewego w 1987 r., Siostrunie D. Goggina w 1997 r. i Skrzypek na dachu J. Bocka w 1998 r.) oraz Złotych Masek – nagród łódzkich recenzentów (za przedstawienia: Zemsty nietoperza J. Straussa w 1995 r., Człowieka z La Manchy M. Leigha w 1998 r. oraz Orfeusza w piekle J. Offenbacha w 2000 r.) Teatr Muzyczny w Łodzi służy mieszkańcom całego regionu, artyści teatru występują także w wielu polskich miastach oraz na festiwalach, m.in. na Europejskim Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy i Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni. Od wielu lat zespół artystyczny odbywa również zagraniczne tournées po Niemczech, Holandii i Belgii, występując w prestiżowych salach, m.in. w Filharmonii Berlińskiej, ICC – Centrum Kultury w Berlinie i Koenigin Elisabethzaal w Antwerpii.

Dzięki różnorodnemu repertuarowi Teatr Muzyczny jest na polskiej mapie kulturalnej miejscem wyjątkowym, a jego spektakle dostarczają widzom niezapomnianych przeżyć.Wysoki poziom artystyczny i ciągły rozwój jego zespołu pozwalana porównanie znajpopularniejszymi instytucjami tego typu w Polsce. Po czteroletnim okresie generalnego remontuteatr w dniu 1 października 2011 r. rozpoczął nowy rozdział swojej historii. Piękna i nowoczesna siedziba teatru to miejsce chętnie odwiedzane przez publiczność.

W repertuarze teatru znajdują się między innymi:

WONDERFUL TOWN musical Leonarda Bernsteina (najnowsza premiera)

SKRZYPEK NA DACHU musical Jerry’ego Bocka

CZŁOWIEK Z LA MANCHY musical Mitchella Leigha (w repertuarze od marca 2012 r.)

WESOŁA WDÓWKA operetka Franza Lehára

KRAINA UŚMIECHU operetka Franza Lehára

KSIĘŻNICZKA CZARDASZA operetka Emmericha Kálmána (w repertuarze od lutego 2012 r.)

ZEMSTA NIETOPERZA operetka Johanna Straussa (w repertuarze od lutego 2012 r.)

NA KOŃCU TĘCZY spektakl dramatyczno-muzyczny

POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT widowisko muzyczne

BROADWAY, RÓG PÓŁNOCNEJ koncert musicalowy

NOC W WENECJI operetka Johanna Straussa w wersji koncertowej

PTASZNIK Z TYROLU operetka Karla Zellera w wersji koncertowej
ALL THAT JAZZ BETWEEN US spektakl baletowy

SMURFOWISKO, CZYLI GARGAMEL ZŁAPANY musical dla dzieci z librettem Ernesta Brylla i muzyką Wojciecha Trzcińskiego i Ryszarda Poznakowskiego

ZNASZ-LI TEN KRAJ… SPOKO, TO PRZECIEŻ MONIUSZKO! widowisko muzyczne

Jeżeli mają Państwo zamiar zorganizować konferencję, sympozjum, zebranie biznesowe lub inne spotkanie okolicznościowe, występ naszego zespołu może znacznie podnieść jego rangę i sprawi, że pozostanie ono na długo w pamięci Państwa gości. Na indywidualne zamówienie możemyprzygotować koncert dostosowany do rangi wydarzenia oraz jego charakteru: koncert przebojów musicalowych i operetkowych, recital lub kameralny koncert muzyki klasycznej. Występ może być zorganizowany w siedzibie Teatru, w siedzibie zleceniodawcy lub w innym, wskazanym miejscu. Możemy także na konkretne zamówienie pokazać jeden z naszych spektakli (w siedzibie teatru lub poza nią).

Dział sprzedaży biletów i obsługi widzów przyjmuje zamówienia na bilety indywidualne i grupowe. Zamawiając większą ilość biletów, można negocjować ceny. W sprawie cen biletów oraz koncertów i spektakli na zamówienie prosimy o kontakt z tym działem.

Zapraszamy do organizowania w siedzibie Teatru Muzycznego w Łodzi wystaw, konferencji, kongresów, sympozjów, spotkań okolicznościowych i bankietów. Do dyspozycji jest scena, widownia oraz reprezentacyjne foyer wraz z bogato wyposażonym zapleczem technicznym.

Zapewniamy profesjonalną obsługę. Polecamy współpracę z renomowanymi firmami cateringowymi, z którymi już współpracuje nasza instytucja.

 

Dział sprzedaży biletów i obsługi widzów

poniedziałek – piątek 8.00 – 16.00

tel.: 42 678 19 68

42 678 35 11 wewn. 323

fax: 42 678 34 98

e-mail: bow@teatr-muzyczny.lodz.pl

 

Kasa biletowa

wtorek – piątek 11.00 – 18.30

sobota 12.00 – 18.30

niedziela15.00 – 18.30

tel.: 42 678 19 68

42 678 35 11 wewn. 319

tel. kom.: 502 396 544

fax: 42 678 34 98

e-mail: rezerwacja@teatr-muzyczny.lodz.pl

 

Impresariat i wynajem pomieszczeń

tel.: 42 678 35 11 wewn. 337

e-mail: impresariat@teatr-muzyczny.lodz.pl

Tagi

Teatr Muzyczny Łódź, Teatr Łódź, premiery łódzkie, spektakle, przedstawienia dla dzieci, musical aktualności, rezerwacje, gwiazdy, bilety, Teatry, Sale koncertowe, Spektakle

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka - Dotacje na Innowacje.
©2014 Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: nFinity.pl