Wyświetlono: 4698
Ładuję...

Dane kontaktowe

telefon: +48 (61) 810 76 42
www: www.muzeum-szreniawa.pl
e-mail: muzeum@muzeum-szreniawa.pl

Opis firmy

Muzeum gromadzi, opracowuje i udostępnia zabytki dotyczące dziejów wsi polskiej, rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego z terenu całej Polski. Przez blisko czterdzieści lat działalności zgromadziło ponad 20 tysięcy obiektów muzealnych dokumentujących dorobek kilku pokoleń mieszkańców wsi polskiej w zakresie kultury materialnej i duchowej. Około 20 % posiadanych zbiorów jest eksponowanych w kompleksie kilkunastu pawilonów wystawienniczych oraz w XIX – wiecznym pałacu i rządcówce. Zbiory sklasyfikowane są w następujących grupach rzeczowych: kultura techniczna rolnictwa, chów i hodowla zwierząt, bartnictwo i pszczelarstwo, hodowla roślin i ogrodnictwo, chmielarstwo i wikliniarstwo, transport wiejski i komunikacja, przetwórstwo i przemysł rolno-spożywczy, rzemiosło wiejskie, łowiectwo i rybactwo śródlądowe, etnografia, historia i sztuka.

Tagi

Muzeum narodowe rolnictwa i przemysłu szreniawa; przemysłu rolno-spożywczego w szreniawie, lekcje muzealne, sielinko, nowy tomyśl, swarzędz, jaracz uzarzewo, wystawy, imprezy, wielkopolskie, muzeum Szreniawa, Muzeum Gospodarki Mięsnej w Sielinku, Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu, Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu, Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu, Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie, Muzea skanseny galerie sztuki

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka - Dotacje na Innowacje.
©2014 Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: nFinity.pl