Wyświetlono: 6325
Ładuję...

Dane kontaktowe

telefon: +48 (17) 853 60 83
www: www.muzeum.rzeszow.pl
e-mail: sekretariat@muzeum.rzeszow.pl,kszela@muzeum.rzeszow.pl

Opis firmy

  Muzeum Okręgowe w Rzeszowie jest związane z Rzeszowem i Regionem, mimo że wartość artystyczna i naukowa oraz jakość zbiorów jest wysoka i bardzo istotna w skali kraju. Aktualnie we wszystkich działach mamy ponad 250 000 eksponatów. Znane i cenne kolekcje w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie zostały stworzone w dużej mierze poprzez zakupy i dary.
     Na przestrzeni ponad 70. lat instytucja trwale zapisała się w historię polskiej kultury, na którą pracowały pokolenia muzealników. Działania merytoryczne: nasze ekspozycje stałe i czasowe, konferencje, specjalistyczne opracowania naukowe i inne formy upowszechniania kultury i sztuki, za które Muzeum od lat otrzymuje nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach na Wydarzenie Muzealne Roku - Sybilla świadczą o znaczącej roli Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.
     Wystawy stałe i czasowe w naszym Muzeum odzwierciedlają strukturę instytucji, a ekspozycje doskonale wykorzystują przestrzeń zabytkowych wnętrz i charakter budowli.
     Niepowtarzalne i unikalne wnętrza i bardzo dobra akustyka refektarza jest wykorzystywana na: koncerty, wieczory poezji, spotkania i monodramy teatralne. Na przestrzennym i pełnym klimatu wirydarzu odbywają się także różne imprezy plenerowe, np. "Noc Muzeów". Zabytkowy Gmach Muzeum w centrum miasta niegdyś Lubomirskich, mieści działy: Archeologii, Sztuki, Historii oraz Bibliotekę, Administrację i Pracownię Konserwacji Dzieł Sztuki (specjalizującą się w konserwacji papieru, skóry, mebli, ram i malarstwa olejnego).
     Etnografia i Historia Miasta Rzeszowa są oddziałami Muzeum Okręgowego w Rzeszowie i znajdują się w Rynku (w odległości kilkuset metrów od Gmachu Głównego).
     Naszym oddziałem jest również Muzeum Biograficzne Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej ( na trasie wiodącej w Bieszczady).

Tagi

Muzeum, Muzeum Rzeszów, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Muzeum podkarpackie, Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, Galeria Malarstwa Polskiego, Muzeum Biograficzne Juliana Przybosia, Dawna rzeźba ludowa, Ludowe instrumenty muzyczne Podkarpacia, Porcelana i fajans XVII-XX w., Galeria Dąmbskich, Muzeum Etnograficzne, Noc Muzeów, księgarnia internetowa Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka - Dotacje na Innowacje.
©2014 Wszystkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: nFinity.pl